Acrobasis fikk mye god kritikk for sitt debutalbum “A Song From Beneath The Tide” som kom ut i januar i fjor. Siden har det vært stille fra bandet. Men nå søker de etter ny bassist på Facebook, og akter å satse igjen.
Acrobasis ble etablert av venner som gikk på musikklinja på Ski Videregående skole og hadde sine første øvinger i november 2012.
Året etterpå fikk ungdommene en god del oppmerksomhet da de gjorde en hederlig innsats i musikkonkurransen Bandwagon, der de vant regionsfinalen for Stor-Oslo og kom til finalen i Namsos (som det året ble vunnet av bandet Fathers Finest).
Debutalbumet (kun utgitt digitalt) kom altså i januar i fjor, og deretter tok bandet en pause.
På Facebook-gruppa “Musiker søker musiker” søkte bandet nylig etter ny bassist ettersom nåværende flytter på grunn av videre studier.
“Vi har klare ambisjoner om å arbeide effektivt og målrettet”, skriver keyboardist Martin Pettersen i innlegget.
Hør bandet på Spotify her:
Comments are closed.