Apollon gir ut Kornmos to første album på nytt
Last Updated on: 16th januar 2022, 07:23 pm
Etter suksessen med fjorårets album “Fimbulvinter” vil Apollon gi ut Kornmos to første, egenutgitte album på nytt. Mastering vil bli gjort av Jacob Holm-Lupo.
[dropcap]D[/dropcap]et opplyser bandet på sin Facebook-side.
Kornmo ga ut de to første albumene selv. “Svartisen” kom i 2017 og “Vandring” i 2019.
Foran det tredje albumet ble det klart at Kornmo fikk kontrakt med Apollon Records Prog. Kontrakten ble skrevet under i juli, og “Fimbulvinter” kom ut i november.
Albumet fikk en strålende mottakelse både her i landet og internasjonalt. Etter undertegnedes mening er albumet et av de beste som kom ut i fjor.
Begge albumene vil få helt ny miks og Jacob Holm-Lupo vil mastre de to reutgivelsene. Han stod også for masteringen av “Fimbulvinter”.
Så vidt Prognytt forstår vil de to albumene bli utgitt på CD og på strømmetjenestene. LP-utgivelse nevnes det foreløpig ikke noe om.
Bak Kornmo står trioen Nils Larsen (ex-Morild), Odd-Roar Bakken (ex-Morild, Adventure) og Anton J. R. Larsen.
Det er Nils Larsen som står bak musikken, som er instrumental.
Du må være logget inn for å legge inn en kommentar.