Conception slipper ny single

Last Updated on: 6th februar 2022, 01:02 am

Progmetal-bandet Conception slapp fredag singelen «Monument In Time» som er hentet fra den kommende deluxe-utgaven av comebackalbumet «State Of Deception» fra 2020.

[dropcap]D[/dropcap]en nye utgaven av albumet er finansiert via crowdfunding og er en utvidet versjon av albumet fra 2020 med live-spor, nyinnspillinger og nye låter.

Bandet tilbyr mange forskjellige boksversjoner av albumet, en trippel-CD som også inkluderer instrumentalversjoner av albumet, en pakke med dobbel-LP og dobbel-CD, og mere til.

Så her er det noe for enhver smak!

Alt kan bestilles fra bandets nettside.

Bandet skal ut på en Europa-turne i mars/april som starter med en konsert i Gjøvik 19. mars og avsluttes med en konsert i Oslo 29. april.

I sommer headliner bandet ProgPower-festivalen i USA.

 

Facebook Comments

Redaksjonen

Jobber til daglig som journalist. Mangeårig progelsker. Båtgal og tar gjerne egen båt til progkonserter og festivaler (hvis mulig!). Amatørtrommis. Har en bred musikksmak, men med rock og progrock som favorittmusikk. Liker mange forskjellige band, som Gentle Giant, Genesis, Saga, The Windmill, Magic Pie og White Willow – for å nevne noen få.